Kurumsal

Hakkımızda

 

AKBOR Boru San. Ve Tic. Ltd. Şti. Cam Elyaf Takviyeli Plastik (CTP) boru bağlantı elemanlarını uluslararası standartlara uygun üreterek yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına sunmaktadır.

 

Tamamen yerli sermaye kuruluşu olan AKBOR 60.000 m2 açık ve 7.000 m2 kapalı alan üzerinde İç Anadolu bölgemizin Aksaray ilinde kurulmuştur.

 

Basınçlı ve basınçsız CTP boru üretimi yapan AKBOR Sürekli Cam Elyaf Sarma üretim metodu ile son gelişmiş teknolojilere sahiptir.

 

AKBOR bugün son teknoloji ürünü makine ve ekipmanlarla donatılan modern fabrikasında yüksek üretim kapasitesi ve geniş ürün yelpazesi ile 300 mm’ den 4200 mm ‘e kadar değişen çaplar ve 40 atm işletme basıncına kadar boru ve bağlantı parçaları üretimi yapmaktadır.

 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) sertifikalarına sahip olan AKBOR, toplam kalite bilinci ile üretime devam etmektedir. AKBOR borulama projelerinin başlangıcından uygulama safhalarına kadar müşterisinin yanında olmayı kendine ilke edinmiştir.Kalite Politikamız

 

AKBOR, vizyonu ve misyonu doğrultusunda Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde belirlediği entegre politika ile; Toplam Kalite Yönetimi bilinci, tecrübeli çalışan ve tedarikçilerimizin katkıları ile en son teknolojileri kullanarak müşteri memnuniyeti ve uluslararası standartlar doğrultusunda düşük maliyet ile kaliteli şekilde üretim yapmayı, Çevreye ve yarınlarımıza duyduğumuz sorumlulukla çevre kirliliğinin önlenmesi için gereken tüm tedbirleri alarak, eğitimlerle çalışanların çevre sorumluluk bilincini artırarak, doğal kaynakları verimli kullanarak, atıklarımızı minimum seviyeye indirerek, tüm faaliyetlerimizin çevresel etkilerini ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun şekilde azaltmayı, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konularında çalışanlarımızla beraber, "sağlığını koru, işini koru" sloganı ile bu anlayışı işyeri ve eklentilerinde iş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek emniyetsiz durum ve hareketleri, olası kaza risklerini, etkin bir risk değerlendirmeleri ile önceden tespit ederek ve ortadan kaldırarak boru üretimi yapmayı taahhüt eder.